Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

#brcki

Posts tagged as #brcki on Instagram

13 Posts

GREEN PEEL® - Моќ на природната убавина Процедура која им помага на луѓето со различни проблеми со кожата за чистење и униформа на кожата. Основата на GREEN PEEL е мешавина од осум избрани билки, кои содржат 250 активни состојки, ензими, минерали и витамини кои нежно се масираат во кожата. Различни количини на хербална мешавина GREEN PEEL® Хербален пилинг овозможува индивидуално прилагодување на методот според видот на кожата и саканите цели на процесот. #mikropigmentacija, #philings, #greenpeel, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #promocija, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #dermatolog #estetika #rosacea #biokozmetika #ocnikapaci #visokkoza
Mela White Green Peel. Третман за избелување флеки. Еден од најефикасните третмани за пигментација. Ги осветлува темните области и ги изедначува разликите во тонот. За рамномерен и светол тон. MELA WHITE го комбинира својот посветол ефект со неагресивни состојки кои имаат високо ефикасни хидратантни и регенеративни својства. Препарати: PURE SKIN CLEANSING FOAM SUPER ENZYME PEELING/ GREEN PEEL® билки SUPER RICH TONIC MELA WHITE ACTIVE C SERUM MULTI DERM MASKA MELA WHITE DAY CREAM SPF 20 #phibrowsmacedoniabyolivera #greenpeel, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #germanska #estetika #dermatolog
PhiLings Microneedling- третман кој буквално ги брише длабоките и плитки бори притоа поттикнува раст на нови клетки, при што ја затегнува и подмладува кожата и видливо ги намалува брчките на лицето. Револуционерен Anti-aging и регенеративен третмани за лице и тело. Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова. 077/903-163 #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Follow me on: Telegram: /t.me/phibrowsmacedonia Facebook: www.facebook.com/phibrowsmacedonia/ #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Phi lon-не хируршки третман за подигнување и подмладување на очните капаци, вишок кожа на лице и врат. Моментално видливи резултати во однос на кратење и затегнување на кожата.Phi lion е третман на затегнување на кожата, прави лифтинг и обнова на кожата и има подмладувачки ефект. Се работи на принцип на користење на јонска плазма. Револуционарен метод за постигнување на врвни резултати кои се споредливи со хируршките третмани. По третманот сите придружни ефекти исчезнуваат и кожата заздравува за 7-10 дена. Постигнати резултати: *Подигнување на капаци без хиуруршки зафат, затегнување и отстранување на вишок кожа, со само еден третман. *Намалување на лузни од акни. *Отстранување флеки. *Видно делување на стрии *Намалување на борите и спречува создавање на нови. *Длабока хидратација на кожата. *Смалување на пори. Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова 077/903-163 #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Што е MICRONEEDLING? Microneedling-от (уште познат и како терапија на колагенска индукција) вклучува користење на мали, тенки иглички што нансуваат стотици мали, невидливи убоди на горниот слој на кожата. Колкy и да звучи застрашувачки, третманот е виртуелно безболен и неверојатно ефикасен. Микро-убодите што се креираат го стимулираат природниот процес на телото за лечење на рани, резултирајќи со разбудување на келиите и зголемување на производството на колаген и еластин, со тоа што се превентираат знаците на стареењето. Микрониделинг-от е екстермно популарен помеѓу луѓето опседнати со нега на кожата. Тоа е наредниот хит во anti-aging-от(против стареење). Примарната привлечност на microneedling-от е нејзината способност да го стимулира растот на колагенот и еластинот, што е клучот за новата кожа со младешки изглед. Постапката е најмоќниот начин да се спречи стареењето и да се спречи создавање на нови фини линии и брчки. Со својата способност да предизвика генерирање на нови клетки на кожата, само неколку сесии на microneedling значително ќе ги намалат фините линии, брчките на вратот и длабоките брчки на
#brcki 😂😂😂
#brcki 😊
#brcki #happyfeet #happy #feet #socks @kristinaudovc