Picbear logo Browse Instagram content with Picbear

@phibrowsmacedonia

Olivera Karadakova

phibrowsmacedonia

 • 269 Total Likes
 • 6 Tot. Comments
phibrowsmacedonia
phibrowsmacedonia
Какво е чувството да се биде дел од PhiBrows фамилијата? Новите исцртани веѓи по методот на Бранко Бабиќ, комплетно се вклопуваат со природните влакна по боја, должина и дебелина. А формата се одредува индивидуално спред морфологијата и златниот пресек (PHI). Ги имаме на располагање сите нијанси за сите типови ка кожа Има и зошто методот на PhiBrows се признати за најубавите веѓи на светот!!! Од самата слика може да се види прецизноста на работата. Вашите веѓи сега се поживи и даваат комплетен карактер на Вашето лице. Со секој закажан третман добивате: ✔БЕСПЛАТНА консултација, ✔БЕСПЛАТЕН Home aftercare kit Преглед и третмани врши сертифицирано PhiBrows лице Оливера Карадакова За подетелни информации побарајте не на тел.077/903-163 Следете не и на FB: https://www.facebook.com/phibrowsmacedonia/ #japonskivegi, #japonskoiscrtuvanje, #japonskametoda, #microblading, #phibrows, #japonskocrtanje, #phibrowsmacedoniabyolivera #mikropigmentacija, #philings, #antiage #wakeupwithmakeup, #eyebrows #vegi #macedonia #microbladingmacedonia #јапонскивеѓи #јапонскоисцртување #polutrajnasminka
☘️ GREEN PEEL® хербален пилинг, е успешен во светот повеќе од 60 години. GREEN PEEL® е во основа коктел од природни, органски растенија, кои ја поттикнуваат кожата целосно да ги "отфрли" нездравите и истрошени горни слоеви на кожата, со темелно преструктуирање и ремоделирање на кожата и врзувачките ткива. Бидејќи третманот се изведува според строго дефиниран протокол, сите чекори се прецизно определени со време(минути) и билни средства, кожата точно на време во текот на третманот да добива сè што и е потребно да започне и успешно да го заврши целиот процес на регенерација. Со третманите на GREEN PEEL® може да се третираат различни проблеми на кожата: ✅Уморен изглед и дехидратација, ✅ Први линии и брчки, ✅Проширени пори, нееднаков тон и дамки, средно-длабоки и длабоки брчки и губење на тонус, ✅проблематична кожа, Црвенило Пристапот кон секоја кожа е индивидуален! Закажете бесплатна консултација за подетални информации. 077/903-163 #greenpeel, #shrammek, #antiage, #antiaging, #prirodenpiling, #kolagen, #problematicnakoza, #lice, #akni, #natural, #piling, #strii, #luzni, #fleki, #ubavina, #dermakozmetika, #organskakozmetika, #germanskakozmetika, #skincare #skin #aloevera #freshup #energy #classic #maska #phibrowsmacedonia #facial
GREEN PEEL® - Моќ на природната убавина Процедура која им помага на луѓето со различни проблеми со кожата за чистење и униформа на кожата. Основата на GREEN PEEL е мешавина од осум избрани билки, кои содржат 250 активни состојки, ензими, минерали и витамини кои нежно се масираат во кожата. Различни количини на хербална мешавина GREEN PEEL® Хербален пилинг овозможува индивидуално прилагодување на методот според видот на кожата и саканите цели на процесот. #mikropigmentacija, #philings, #greenpeel, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #promocija, #dermaterapija, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #phibrowsmacedoniabyolivera #dermatolog #estetika #rosacea #biokozmetika #ocnikapaci #visokkoza
Влакно по влакно, до перфекција. Има и зошто методот на PhiBrows се признати за најубавите веѓи на светот!!! PhiBrows даваат уникатен карактер на лицето, затоа секоја жена заслужува да има перфектни веѓи. Со помош на алатката за златен пресек, PhiBrows апликација и морфологијата на вашиот лик се одредува идеалната форма на Вашите веѓи. Уникатниот алат и пигменти дозволуваат исцртаните влакна перфектно да се вклопат со природните по боја, должина и дбелина!!! Од самата слика може да се види уникатноста на работата. Вашите веѓи сега се поживи, а Вие сте полни со самодоверба!!! #japonskivegi, #japonskoiscrtuvanje, #japonskametoda, #microblading, #phibrows, #japonskocrtanje, #phibrowsmacedoniabyolivera #mikropigmentacija, #philings, #antiage #wakeupwithmakeup, #eyebrows #vegi #macedonia #microblading #eyebrows
Влакно по влакно, до перфекција. Има и зошто методот на PhiBrows се признати за најубавите веѓи на светот!!! PhiBrows даваат уникатен карактер на лицето, затоа секоја жена заслужува да има перфектни веѓи. Со помош на алатката за златен пресек, PhiBrows апликација и морфологијата на вашиот лик се одредува идеалната форма на Вашите веѓи. Уникатниот алат и пигменти дозволуваат исцртаните влакна перфектно да се вклопат со природните по боја, должина и дбелина!!! Од самата слика може да се види уникатноста на работата. Вашите веѓи сега се поживи, а Вие сте полни со самодоверба!!! https://www.facebook.com/phibrowsmacedonia/ https://t.me/phibrowsmacedonia #japonskivegi, #japonskoiscrtuvanje, #japonskametoda, #microblading, #phibrows, #japonskocrtanje, #phibrowsmacedoniabyolivera #mikropigmentacija, #philings, #antiage #wakeupwithmakeup, #eyebrows #vegi #macedonia #microblading #eyebrows
PhiLings Phi lon-не хируршки третман за подигнување и подмладување на очните капаци, вишок кожа на лице и врат. Моментално видливи резултати во однос на кратење и затегнување на кожата.Phi lion е третман на затегнување на кожата, прави лифтинг и обнова на кожата и има подмладувачки ефект. Се работи на принцип на користење на јонска плазма. Револуционарен метод за постигнување резултати кои се споредливи со хируршките третмани.По третманот сите придружни ефекти исчезнуваат и кожата заздравува за 7-10 дена. Индикации: *Подигнување на капаци без хиуруршки зафат, затегнување и отстранување на вишок кожа, со само еден третман. *Намалување на лузни од акни. *Отстранување флеки. *Видно делување на стрии *Намалување на борите и спречува создавање на нови. *Длабока хидратација на кожата. *Смалување на пори. #philings #ocnikapaci #nehiruskilifting #facelifting #visokkokoza #visnatakoza #facial #phibrowsmacedoniabyolivera #antiageing #podmladjivanje #macedonia
Mela White Green Peel. Третман за избелување флеки. Еден од најефикасните третмани за пигментација. Ги осветлува темните области и ги изедначува разликите во тонот. За рамномерен и светол тон. MELA WHITE го комбинира својот посветол ефект со неагресивни состојки кои имаат високо ефикасни хидратантни и регенеративни својства. Препарати: PURE SKIN CLEANSING FOAM SUPER ENZYME PEELING/ GREEN PEEL® билки SUPER RICH TONIC MELA WHITE ACTIVE C SERUM MULTI DERM MASKA MELA WHITE DAY CREAM SPF 20 #phibrowsmacedoniabyolivera #greenpeel, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting #germanska #estetika #dermatolog
Со микробелјдинг методата на PhiBrows нема да имате потреба од секојдневното макотрпно шминкање, корегирање и трошење на драгоцено време за доцртување на вашите веѓи. Со помош на златниот пресек, апликација и морфологијата на вашиот лик се одредува идеалната форма на Вашите веѓи. Исцртаните влакна перфектно се вклопуваат со природните со боја, должина и дбелина!!! Вашите веѓи сега се поживи и даваат комплетен карактер на Вашето лице. Со секој закажан третман добивате: ✔БЕСПЛАТНА консултација, ✔БЕСПЛАТЕН Home aftercare kit Преглед и третмани врши сертифицирано PhiBrows лице Оливера Карадакова тел.077/903-163 #japonskivegi, #japonskoiscrtuvanje, #japonskametoda, #microblading, #phibrows, #japonskocrtanje, #phibrowsmacedoniabyolivera #mikropigmentacija, #philings, #antiage #wakeupwithmakeup, #eyebrows
PhiLings Microneedling- третман кој буквално ги брише длабоките и плитки бори притоа поттикнува раст на нови клетки, при што ја затегнува и подмладува кожата и видливо ги намалува брчките на лицето. Револуционерен Anti-aging и регенеративен третмани за лице и тело. Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова. 077/903-163 #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Follow me on: Telegram: /t.me/phibrowsmacedonia Facebook: www.facebook.com/phibrowsmacedonia/ #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Phi lon-не хируршки третман за подигнување и подмладување на очните капаци, вишок кожа на лице и врат. Моментално видливи резултати во однос на кратење и затегнување на кожата.Phi lion е третман на затегнување на кожата, прави лифтинг и обнова на кожата и има подмладувачки ефект. Се работи на принцип на користење на јонска плазма. Револуционарен метод за постигнување на врвни резултати кои се споредливи со хируршките третмани. По третманот сите придружни ефекти исчезнуваат и кожата заздравува за 7-10 дена. Постигнати резултати: *Подигнување на капаци без хиуруршки зафат, затегнување и отстранување на вишок кожа, со само еден третман. *Намалување на лузни од акни. *Отстранување флеки. *Видно делување на стрии *Намалување на борите и спречува создавање на нови. *Длабока хидратација на кожата. *Смалување на пори. Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова 077/903-163 #mikropigmentacija, #philings, #antiage, #microneedling, #foreveryoung, #hijaluron, #kolagen, #akni, #strii, #fleki, #brcki, #luzni, #phibrows, #promocija, #tretman, #problematicnakoza #prirodnakozmetika #nehiruskilifting
Дали сте уморни од секојдневното цртање на веѓите со молив? Дали сакате обична или беспрекорна форма на веѓите? PhiBrows by Olivera и La Sensa студио за убавина имаат решение за тоа. Со нашата метода на исцртување на веѓи ќе имате перфектни веѓи и ден и ноќ без да имате потреба од дополнителна шминка или корекција. Веѓи по методот на Бранко Бабиќ. ✔БЕСПЛАТНА консултација, ✔БЕСПЛАТЕН aftercare kit Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова тел.077/903-163 #japonskivegi, #japonskoiscrtuvanje, #japonskametoda, #microblading, #phibrows, #japonskocrtanje, #phibrowsmacedoniabyolivera #mikropigmentacija, #philings, #antiage #wakeupwithmakeup, #eyebrows
GREEN PEEL® - Моќ на природната убавина PERFECT SKIN PEELING Виталност и регенeрација без ефект на перутање. Третман кој на Вашата кожа и ја oбезбедува природната енергија која и е потребна за обнова на ќелиите. Помага при редуцирање на неправилностите настанати со стареење, како и нечистотија, лузни и пореметување на пигментација. Видливо ја подобрува кожата и ја ускладува нејзината површина. Идеален третман кој се повторува неколку пати годишно. #greenpeel, #shrammek, #antiage, #antiaging, #prirodenpiling, #kolagen, #problematicnakoza, #lice, #akni, #natural, #piling, #strii, #luzni, #fleki, #organska, #kozmetika, #organskakozmetika, #germanskakozmetika, #skincare #skin #aloevera #freshup #energy #classic
GREEN PEEL® - Моќ на природната убавина Текстурата со пантелол и бисабол ја смирува воспалената кожа. Специјално развиена за иритирана, нечиста кожа со големи пори. Црвенилото и нечистотијата исчезнуваат побрзо и совршено се покриваат со соодветна нијанса според индивидуалната боја на кожата. ББ кремата има благ матирачки ефект и остава пријатно, немасно чувство. Достапна во 3 различни нијанси. Постојат многу BB крем, но само еден Blemish Balm - Оригинал! Преглед и третмани врши сертифицирано лице Оливера Карадакова или во LaSensa - студио за убавина (Скопје) 077/903-163 #greenpeel, #shrammek, #antiage, #antiaging, #prirodenpiling, #kolagen, #problematicnakoza, #lice, #akni, #natural, #piling, #strii, #luzni, #fleki, #organska, #kozmetika, #organskakozmetika, #germanskakozmetika, #skincare #skin #aloevera #freshup #energy #classic

Loading